Salon pełni dwie bardzo istotne funkcje w każdym domu. Jest to miejsce, do którego przyjmowani są goście, w którym urządzane są przyjęcia czy imprezy. Salon to także miejsce odpoczynku dla domowników. To właśnie w tym miejscu warto zadbać o odpowiednią aranżację, która uwzględni wszystkie te funkcje. Czy żyrandol do salonu będzie dobrym rozwiązaniem? Czym kierować się podczas wyboru oświetlenia?

Żyrandol do salonu w stylu nowoczesnym — kto powinien go wybrać?

Styl nowoczesny we wnętrzarstwie ostatnimi czasy stał się jednym z najczęściej wybieranych designów. Cechuje się on przede wszystkim minimalizmem i prostotą. Te cechy należy mieć na uwadze, wybierając nowoczesny żyrandol do salonu. Wśród żyrandoli nowoczesnych każdy z pewnością znajdzie oświetlenie, które odda charakter tego wnętrza. Dużą popularnością cieszą się między innymi lampy metalowe z różnymi kolorami konstrukcji lub żyrandole chromowane, lub reflektory sufitowe. Chcąc dodać do aranżacji salonu odrobinę przytulności, warto postawić na żyrandole z abażurami. Lampy te cechują cię prostą konstrukcją, co współgra ze stylem nowoczesnym, a materiałowe abażury o różnych kolorach i kształtach ocieplają wystrój salonu. Żyrandole do salonu w stylu retro i klasycznym. Osoby, które postawiły na styl retro lub klasyczny w swoim salonie, powinny wiedzieć, iż styl żyrandole w tym stylu cechują się ciepłymi kolorami i naturalnymi materiałami. Najlepszym oświetleniem do salonu będzie:

  • Żyrandol klasyczny — to lampa o pięknych zdobieniach, które doskonale wpisują się w kanony designu.
  • Żyrandol świecznikowy — wygląda nadzwyczaj dostojnie i designersko. Lampa tego typu świetnie prezentuje się również we wnętrzach w stylu retro. Salon zaaranżowany w stylu retro, jest salonem wzorowanym na design dawnych epok, natomiast żyrandole w tym stylu to oświetlenie, które będzie wyglądać olśniewająco i niepowtarzalnie.

 Żyrandol do salonu loft — jaki wybrać?

Najmodniejszym stylem wnętrzarskim ostatnich sezonów jest właśnie loft. Cechuje się minimalizmem, surowością oraz otwartą przestrzenią. Wśród lamp industrialnych, czyli loft, można znaleźć stylowe żyrandole, które mogą pełnić funkcję oświetlenia głównego w salonie, jak i oświetlać konkretny obszar. Ich nietypowy kształt konstrukcji oraz odsłonięte żarówki sprawią, że salon nabierze loftowego charakteru.

Żyrandole w stylu skandynawskim — czyli jakie?

Wybierając ten typ urządzenia salonu, należy wziąć pod uwagę to, że będzie on cechował się obecnością naturalnego drewna, jasnej kolorystyki oraz dodatkami z różnych rodzajów tkanin. Do wnętrz i skandynawskim stylu będą doskonale pasować żyrandole z naturalnego drewna, posiadające metalowe zwisy wiszące czy też żyrandole z abażurami.