lampa-nad-lustro

Lustro stanowi bardzo istotny element wnętrza. Wykorzystuje się je do celów praktycznych, ale jednocześnie pozwala powiększyć pomieszczenie, nadać mu elegancji oraz niezwykłego charakteru. Lampa nad lustro także odgrywa duże znaczenie, gdyż wpływa na komfort widzenia i stanowi interesujący dodatek.

Jaki rozmiar lustra?

Lustro to ozdoba mieszkania, która umożliwia optyczne powiększenie pokoju oraz jego doświetlenie. Jednocześnie trudno wyobrazić sobie wykonywanie codziennych czynności pielęgnacyjnych i dobieranie stylizacji bez możliwości skontrolowania efektów. Jego rola jest bardzo ważna, dlatego warto wiedzieć, jak dobrać rozmiar do potrzeb, żeby cieszyć się estetycznym wyglądem i ładnym wnętrzem. Dodajmy jeszcze, że rama powinna pasować do stylu dominującego w pomieszczeniu, w przeciwnym wypadku zaburzy harmonię i wprowadzi nieład, którego pragniemy za wszelką cenę uniknąć. Lampa nad lustro to dodatek, który powinien iść w parze z zakupem odpowiedniego lustra, gdyż ułatwia korzystanie z niego i oczywiście pogłębia wrażenia estetyczne.

Przed rozpoczęciem zakupów zdecyduj, gdzie znajdzie się lustro i jaki rozmiar okaże się trafionym rozwiązaniem. Właściwy wymiar sprawdzi się przede wszystkim w niewielkich pomieszczeniach, na przykład kawalerce. Wpływa nie tylko na charakter wnętrza, ale również na nasze samopoczucie, dlatego w małym pokoju warto zamocować stosunkowo niewielkie lustro, żeby nie przytłoczyło swoimi rozmiarami. Ważne też co się w nim odbija (najlepiej sprawdzi się powieszenie go naprzeciwko okna).

Kształt lustra – istotna decyzja w trakcie dekorowania wnętrza

Lampa nad lustro powinna zostać zakupiona razem z odpowiednim modelem, który ułatwi przeglądanie się, sprawdzanie wyglądu i jednocześnie doskonale zgra się z dekorowanym wnętrzem. Lustro może wisieć na ścianie albo zostać ułożone na podłodze. Każde rozwiązanie ma swoje mocne i słabe strony. Jeśli ma się znaleźć nad łóżkiem czy komodą, dzięki czemu możesz optycznie powiększyć pomieszczenie, najlepiej zamocuj je w poziomie i zdecyduj się na prostokątny kształt. Jednak jeśli lustro ma się znaleźć blisko drzwi szaf, a nawet w garderobie pion przyniesie zdecydowanie lepsze rezultaty (w tym przypadku sprawdzi się zarówno owalne, jak i prostokątne lustro). Pion ułatwia objęcie wzrokiem całej sylwetki, dzięki czemu można skontrolować swój wygląd przed udaniem się do pracy czy wyjście we znajomymi. Kształt lustra powinien pasować do pozostałych elementów znajdujących się w pokoju. Ostre wykończenia mebli i geometryczne kształty doskonale prezentują się z prostokątnymi oraz kwadratowymi modelami. Łagodna i opływowa forma sprawdzi się najlepiej w przypadku klasycznych, stonowanych pomieszczeń. Niskie pokoje zyskują na długich i wąskich lustrach w kształcie prostokątów. Cała przestrzeń wygląda na większą i bardziej obszerną.