Miłość nie jest idealna, nie wygląda jak ta z bajek, dlatego niesie ze sobą nie tylko magiczne, pełne uniesień chwile, lecz także ciężkie i bolesne okresy. Miłość jednak jest niesamowicie silnym uczuciem i kiedy w naszych związkach przychodzi ten moment, że ,,coś’’ zaczyna się psuć, a uczucie zaczyna ,,wygasać’’, chcemy naprawić to, ale możemy nie wiedzieć jak.

Oto kilka sposobów na naprawę związku:

1. Rozmowa.

Sądzę, że to priorytet do naprawy związku. Skąd się dokładnie dowiecie, co niewłaściwego dzieje się w waszym związku jak nie od partnera/partnerki?Czego mu lub jej brakuje, czego potrzebuje?Szczera rozmowa, pozwala poznać odpowiedzi na te pytania, a dzięki temu rozwiązać problemy w związku.

2. ,,Kocham Cię’’.

To wyznanie ma ogromnie silną moc, a im częściej mówione naszej drugiej połówce tym bardziej silniejsze.

3. Małe gesty.

Małymi gestami mogą być komplementy, nawet te najbardziej znane i oklepane typu: ,,Pięknie dzisiaj wyglądasz’’, ,,Jesteś przystojny’’ itp. Docenienie ukochanego/ukochanej za rzeczy proste, ale codzienne. Na przykład słowami: ,,Pyszny obiad.’’ czy najprostszym: ,,Dziękuję ci za…’’.
Poranne pocałunki, życzenie miłego dnia w pracy, wspólne robienie porządków, wsparcie, przytulanie w trakcie snu to tylko niektóre z pięknych, małych gestów.

4. Niezaniedbywanie związku.

Praca, studia, rodzina, dom, dzieci, zakupy…Tak, sporo tego. Nic dziwnego więc, że zapominamy o tak ważnych rzeczach, które umacniają uczucie. Regularne randki, czas tylko dla siebie, intymność, spotkania z przyjaciółmi. Na co dzień nie mamy na to czasu, lecz z pewnością uda się zaplanować powyższe zdarzenia przynajmniej 2 – 3 razy na miesiąc. Wspaniale byłoby również, gdybyśmy nie zaniedbywali siebie pod względem atrakcyjności. Fryzjer, siłownia, nowe ubranie, dzięki temu nasz partner/partnerka będą wciąż nas pożądać.

5. Intymność.

Mówi się, że stosunek seksualny to najbardziej intymne wyrażenie uczuć. Jak najbardziej jest to prawdą. Prawdziwe jest także stwierdzenie, że zbliża on do siebie kochanków jeszcze bardziej, wyzwala hormony szczęścia. Dość często przez brak intymności, związki się rozpadają. Oczywiście, zdania ludzi na ten temat są podzielone, jeżeli jednak w twoim związku tego brakuje może warto przywrócić mu namiętność?