Łazienki są najmniejszymi pokojami w domu, które odwiedzasz kilka razy dziennie. Ponieważ jest to najmniejszy pokój, niestety masz dziesiątki zadań do wykonania w przestrzeni i wciąż wydaje się zbyt mały! Aby Twoja łazienka wydawała się większa i aby zmaksymalizować każdy cal kwadratowy, oto lista sposobów najlepszego wykorzystania przestrzeni.

Używaj monochromatycznego schematu kolorów w małej łazience: W zależności od wybranego koloru i ilości naturalnego światła oświetlającego Twoją przestrzeń, jeden kolor może sprawić, że Twoja łazienka stanie się większa. Pamiętaj, że jeden kolor nie oznacza, że ​​nie możesz używać odcieni jednego koloru. Łazienka w różnych odcieniach jednego koloru osiągnie ten sam cel. Miękkie, neutralne odcienie są idealne. Jeśli będziesz w stanie utrzymać go w czystości, biel sprawi, że Twoja łazienka będzie największa!

Wybierz mniejsze urządzenia: Uwierz lub nie, dotyczy to umywalki, toalety, wanny i kabiny prysznicowej. Jeśli przestrzeń w Twojej małej łazience jest niewystarczająca, rozważ wymianę kilku urządzeń na mniejsze, aby zyskać więcej miejsca na manewrowanie. W małej łazience, zamiast umywalki z szafką pod spodem, wybierz umywalkę na cokole. Wyglądają wspaniale i zajmują połowę miejsca.

Regulowane oświetlenie stworzy wielofunkcyjną łazienkę: gdy przestrzeń jest ograniczona tylko do jednej funkcji, może wydawać się mniejsza niż jest. Dodaj ściemniacz do tej samej oprawy oświetleniowej, a teraz możesz rano przygotować się do pracy, a wieczorem zrelaksować się w wannie lub pod prysznicem. Twoja mała łazienka właśnie stała się znacznie większa!

Użyj przestrzeni nad drzwiami do przechowywania: następnym razem, gdy będziesz w łazience, sprawdź, ile pionowej przestrzeni w łazience nie jest używane. Zazwyczaj przestrzeń nad drzwiami jest pusta. Zwłaszcza, jeśli masz wyższe sufity niż minimalny prześwit, możesz zainstalować dekoracyjne półki do przechowywania. Jeśli nie martwisz się wystrojem, użyj półki do przechowywania dodatkowego papieru toaletowego i środków czyszczących, aby zwolnić cenny schowek pod zlewem.