Koszt pracy opisuje ilość pieniędzy, które wydajesz na wykonanie pracy. Obliczenie tych kosztów może pomóc w oszacowaniu i negocjowaniu umowy lub podwyżce wynagrodzenia. Jeśli przejrzysz koszty dojazdu do pracy, utrzymania samochodu i inne miesięczne wydatki, takie jak opłacanie rachunków i artykuły spożywcze, możesz obliczyć koszty pracy.

Oceń koszt transportu do pracy

Jeśli dojeżdżasz do pracy pociągiem, autobusem lub tramwajem, uwzględnij w kalkulacjach koszt biletu lub migawki. Niektóre rodzaje transportu publicznego mają stałą opłatę za przejazd, podczas gdy inne pobierają nieco mniej, jeśli kupisz bilet miesięczny. Koszty te mogą się różnić w zależności od lokalizacji.

Pomyśl o godzinach dojazdu do pracy

Niezależnie od tego, czy jedziesz do pracy, jeździsz metrem, czy spacerujesz, czas dojazdu do pracy powinien być uwzględniony w twoich obliczeniach, aby obliczyć koszty pracy. Nawet jeśli Twoja firma płaci tylko za 40 godzin pracy w tygodniu, nadal spędzasz dodatkowy czas dojeżdżając do pracy. Jeśli dojazdy trwają do godziny w jedną stronę, średnio 10 godzin dojazdów tygodniowo. Oznacza to, że poświęcasz 50 godzin na każdą pracę.

Zmierz liczbę przejechanych kilometrów do pracy

Jeśli jedziesz do pracy samochodem, musisz rozważyć, ile kilometrów pokonujesz do firmy i z powrotem do domu. Oceń koszt paliwa i średnie spalanie. Należy wziąć pod uwagę średni koszt paliwa i odległość do pracy. Liczba przejechanych kilometrów każdego dnia wpłynie na koszty utrzymania samochodu. Usługi mogą obejmować wymianę oleju, wymianę opon, wymianę akumulatora i wymianę innych podzespołów. Koszt pełnego serwisu różni się w zależności od typu pojazdu i lokalizacji.

Weź pod uwagę koszt parkowania

Jeśli nie masz bezpłatnego parkingu w pracy, musisz pomyśleć o tym, ile pieniędzy wydajesz co miesiąc na parkowanie. Weź pod uwagę koszt miesięcznego pozwolenia na parkowanie lub zastanów się, ile wydajesz każdego dnia na parkometrze, aby ustalić koszt parkowania.

Oblicz swoje roczne koszty dojazdu do pracy

Koszt dojazdu do pracy i z pracy może szybko wzrosnąć, jeśli weźmie się pod uwagę koszty utrzymania samochodu, parkingu lub miesięcznej przepustki dojeżdżającej do pracy.